CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY
Fulltext
Pátek 14.12.2018
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 

"Pohádkový les a zábavné odpoledne pro všechny" konaný dne 29.8.2009

Jak již bývá dobrým zvykem, na poslední prázdninovou sobotu jsme připravili pro děti z širokého okolí i jejich rodiče a lidičky s postižením integrační akci nazvanou "Pohádkový les a zábavné odpoledne pro všechny." Vše vypuklo na Tylově paloučku v Havlovicích 29. srpna 2009 krátce po poledni.

Počasí si trošku zahrávalo s našimi nervy a klidně si pršelo. Ale hlavně že krátce před polednem se déšť umoudřil a vystřídalo ho dokonce sluníčko. Tak nic nebránilo tomu, aby se do Pohádkové říše vydalo téměř pět set dětí!

.

Pohádkové odpoledne se každoročně snažíme vylepšovat a nejinak tomu bylo i u tohoto pátého ročníku. Na startu se děti úplně poprvé setkaly s Makovou panenkou a Motýlem Emanuelem, nově na ně na trati čekal Mach a Šebestová, Babky Kořenářky, které stály u rozcestí, kudy se ti největší odvážlivci mohli vydat na strašidelnou smyčku pro opravdové nebojsy, kde vládli upíři, čerti a další hrůzunahánějící havěť. Nechyběly ani tradiční pohádky, jako Červená Karkulka, Perníková chaloupka, Šípková Růženka, Hejkal z Krákorky, Havlovický vodník, Princezna ze mlejna a mnoho dalších. Na každém stanovišti děti plnily více či méně záludné úkoly, za které byly odměňovány. V cíli čekala naše Výsost - královna s králem, kteří dětem předávali poukázky na párky a na limonády, dvorní šašek, u kterého si vylosovaly dárek z královské tomboly, a také dvorní písař, který jim v cíli vypsal pamětní list.
V areálu bývalého přírodního divadla probíhal bohatý a zajímavý doprovodný program. Na podiu řádili veselí klauni, kteří vyzývali děti k nejrůznějším soutěžím o ceny a také k tanci, protože tam v průběhu celého odpoledne probíhala diskotéka. Svůj gotický stan s dobovým vybavením na Tylově paloučku postavila skupina historického šermu Úpičtí střelci, kde si děti mohly prohlédnout zbraně, brnění apod. Také čas od času vystřelili, což byla rána jako z děla! Na hlavním podiu se předvedli několikrát se svým bojovým i ohnivým vystoupením.

.

Chvílemi divákům tuhla krev v žilách! Obličeje dětí zdobily malůvky našich zručných malířů, protože téměř nikdo si již nedovede představit pohádkový les bez populárního malování na obličej. Letos nechyběla ani trampolína, na které se všichni mohli vydovádět, výtvarný stan, oheň, stánky s občerstvením apod.

.

Celou úspěšnou akci s rostoucím počtem účastníků by nebylo možné realizovat bez pomoci všech dobrovolníků, kteří se na pohádkovém lese podílejí. A samozřejmě je pro nás důležitá i podpora (ať finanční či materiální) našich sponzorů, bez nichž by se nám celé odpoledne pro děti a lidičky s mentálním postižením nepodařilo připravit. Všem tedy patří naše obrovské DÍK!

Tak za rok se zase sejdeme v havlovické pohádkové říši!

Zde se můžete podívat na televizní záznam

Chcete se dozvědět o této akci více informací?

Klikněte zde

Gábina

Zveřejněno 03.09.2009
Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY