CZECH TOURISM TURISTICKÉ REGIONY TR 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO TR 13 STŘEDNÍ MORAVA TR 12 JIŽNÍ MORAVA TR 11 VYSOČINA TR 10 VÝCHODNÍ ČECHY TR 09 ČESKÝ RÁJ TR 15 KRKONOŠE TR 08 ČESKÝ SEVER TR 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY TR 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ TR 05 PLZEŇSKO TR 04 ŠUMAVA TR 03 JIŽNÍ ČECHY TR 02 STŘEDNÍ ČECHY TR 01 PRAHA PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY
Fulltext
Sobota 08.08.2020
  TOP 20  
  Databanka akcí
 
  KULTURNÍ, ZÁBAVNÍ A SPOTŘEBNÍ VYŽITÍ  
  Sportovní aktivity
Kultura
Zábava
Nákupy
 
  DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A MÍSTOPIS  
  Dopravní dostupnost
Místopis
Přírodní zajímavosti
 
  POZNÁVACÍ CESTOVNÍ RUCH  
  Technická pamětihodnost
Církevní památka
Archeologie
Kultura
Lidová architektura
Hrady a zámky
Městské zajímavosti
Židovské památky
Ostatní
 
  LÁZEŇSTVÍ A WELLNESS  
  Lázně
Wellness
 
  ORGANIZACE CESTOVNÍHO RUCHU  
  Organizace cestovního ruchu
 
  SPORT  
  Letectví
Zimní sporty
Vodní sporty
Cykloturistika
Pěší turistika
Ostatní
 
  UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, SERVIS NA CESTÁCH  
  Ubytování
Stravování
Gastronomie
Servis na cestách
Mapy
Web kamera
 

Regiontour 2005 a Euroregion Silesia

Ve dnech 13. - 16. 2005 se v Brně uskutečnil 14. mezinárodní veletrh turistických možností v regionech - Regiontour 2005. Veletrh zahájil dne 13. 1. 2005 v 10.00 hod. ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek, který byl zároveň přítomen slavnostnímu otevření některých krajských expozic.

Euroregion Silesia byl jedním ze spoluvystavovatelů prezentovaných na tomto veletrhu v rámci společné expozice Moravskoslezského kraje. Regionální stánek nesl název Opavské Slezsko, které představuje území mezi městem Ostravou a Krnovskem, území, které historicky tvořilo jeden celek s částí dnešního Polska. Zcela logicky byla tedy v expozici Opavského Slezska prezentována také část polského Slezska, zejména pak oblast Ratibořska a Hlubčicka.

Samotná expozice seznámila návštěvníky s "hlavním" slezským městem - Opavou a jeho bezprostředním okolím, oblastí Hlučínska (tzv. Prajzsko) a Vítkovska. Kromě již zmiňované prezentace polské části Slezska se v rámci této expozice představila také partnerská města a regiony Opavy - bavorské město Roth, slovenský Liptovský Mikuláš a region Liptov.

Opavské Slezsko bylo v rámci veletrhu prezentováno jako příjemná a nenáročná destinace pro rodiny s dětmi, skupiny školáků, milovníky kultury či nezvyklých zážitků. Na své si např. mohou přijít milovníci vojenské historie, kteří mohou navštívit Areál čs.opevnění v Darkovičkách či Památník bojů za svobodu v Hrabyni. Vojenská opevnění na Opavsku představují jedinečnou stavební a technickou památku na území Moravskoslezského kraje. Okolí Opavy uspokojí i milovníky krásných zámků - např. pro návštěvníky Hradce nad Moravicí je připraven turistický balíček "S dětmi v podzámčí". Rozsáhlý anglický park s kvalitním golfovým hřištěm najdou návštěvníci v Šilheřovicích.

Díky své poloze v mírně zvlněné Opavské pahorkatině je území Opavského Slezska vhodné pro nenáročnou turistiku a zejména pak cykloturistiku. Celý region je protkán hustou sítí cyklostezek - Sudický okruh, Prajzská cesta či Údolím Moravice jsou názvy některých z nich.

K zeleným klenotům Opavského Slezska patří Arboretum Nový Dvůr u Opavy, které je součástí nejstaršího muzea na území naší republiky - Slezského zemského muzea v Opavě. Mezi chráněná území Opavska patří přírodní park Moravice. Jako novinka je pro návštěvníky připravená naučná stezka Hvozdnice, ke které byla nově vydána populárně naučná brožura.

Samotné město Opava se v letošním roce představilo jako skutečné centrum Slezska - prezentovalo návštěvníkům "slezské" instituce, jako jsou Slezské divadlo, již zmiňované Slezské zemské muzeum či Matice slezská. Nově byly nabízeny také možnosti kongresové turistiky ve městě a okolí. S aktuální nabídkou je možné seznámit se ve speciálním katalogu s názvem "Konference, incentiva a pracovní setkání na Opavsku".

Díky své poloze v trojúhelníku Ostrava - Olomouc - Opava je území Opavského Slezska dobře dostupné, a to jak individuálně tak hromadnou dopravou. Návštěvu polské části Slezska pak umožňuje poměrně hustá síť mezinárodních hraničních přechodů na území celého Moravskoslezského kraje.

DALŠÍ INFORMACE: Euroregion Silesia
Zveřejněno 18.04.2005 v 17:21 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
1 PRAHA
2 STŘEDNÍ ČECHY - ZÁPAD
3 STŘEDNÍ ČECHY-JIHOVÝCHOD
4 STŘEDNÍ ČECHY - SV - POLABÍ
5 JIŽNÍ ČECHY
6 ŠUMAVA - VÝCHOD
7 CHODSKO
8 PLZEŇSKO
9 TACHOVSKO - STŘÍBRSKO
10 ZÁPADOČESKÝ LÁZEŇSKÝ TR
11 KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
12 KRUŠNÉ HORY
13 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ-ŽATECKO
14 DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
15 MÁCHŮV KRAJ
16 LUŽICKÉ HORY A JEŠTĚD
17 FRÝDLANTSKO
18 JIZERSKÉ HORY
19 ČESKÝ RÁJ
20 KRKONOŠE - ZÁPAD
21 KRKONOŠE - STŘED
22 KRKONOŠE - VÝCHOD
23 PODZVIČÍNSKO
24 KLADSKÉ POMEZÍ
25 HRADECKO
26 ORLICKÉ HORY A PODORLICKO
27 PARDUBICKO
28 CHRUDIMSKO - HLINECKO
29 SVITAVSKO
30 VYSOČINA
31 MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ
32 BRNO A OKOLÍ
33 PODYJÍ
34 LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL
35 SLOVÁCKO
36 STŘEDNÍ MORAVA - HANÁ
37 ZLÍNSKO
38 BESKYDY A VALAŠSKO
39 OBLAST OSTRAVSKO
40 OBLAST POODŘÍ
41 OPAVSKÉ SLEZSKO
42 TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO
43 OBLAST JESENÍKY